Sanskrit Words Starting With: v

SanskAI

Administrator
Staff member
va vaca vacah vacakah vacakaih vacakam vacakataya vacala vacalam vacam vacamsi vacana vacanah vacanam vacanat vacane vacaneha vacasa vacasah vacasam vacasi vacaspati vacaspatira vacayitva vaci vacobhih vacobhyam vacya vacyam vacyamanah vacyatam vad vada vadah vadaka vadam vadami vadan vadana vadanah vadanaih vadanam vadanani vadanat vadane vadanena vadantah vadanti vadanya vadanyah vadanyam vadanyat vadanyata vadanyaya vadasi vadasva vadat vadata vadatah vadatam vadati vadava vadavam vadayantah vadayatah vadbhih vade vadena vadesu vadet vadha vadhah vadham vadhan vadhat vadhaya vadhe vadhena vadhera vadhi vadhirah vadhisyami vadhrih vadhu vadhubhih vadhuh vadhum vadhunam vadhuti vadhvah vadhvoh vadhyah vadhyamanah vadhyan vadhyatam vadi vadibhih vadina vadinah vadinam vadinim vadinya vadinyah vadinyau vadisu vadisyanti vaditah vaditra vaditraih vaditram vaditranam vaditrani vadya vadyaih vadyakaih vadye vagbhih vagmisu vagmita vagyatah vah vaha vahadbhih vahah vahaila vahakatvam vaham vahamah vahami vahan vahana vahanah vahanam vahanatve vahanti vahase vahasi vahat vahati vahatu vahaya vahaye vahe vahena vaheya vahi vahibe vahimu vahini vahinya vahinyam vahite vahiya vahnau vahnayah vahneh vahni vahnibhih vahnih vahnim vahnina vahnivat vai vaibhava vaibhavam vaibhrajakam vaicitravirya vaicitri vaicitryam vaicitryat vaicittya vaidagdhi vaidagdhya vaidagdhyaya vaidarbhi vaidarbhim vaidarbhyah vaideha vaidehah vaidehi vaidhi vaidhrtah vaidhrtayah vaidhrtayam vaidika vaidikam vaidurikam vaidurya vaidya vaidyam vaidyanatha vaidyera vaidyutah vaidyutaih vaigunya vaihayasa vaihayasam vaihayasanam vaihayasi vaijayanti vaijayantim vaijayantya vaikalya vaikanka vaikarikah vaikarikam vaikarikani vaikarikat vaikarike vaikhanasa vaikhanasah vaiklavat vaiklavya vaiklavyam vaiklavyat vaikrta vaikrtah vaikrtan vaikuntha vaikunthah vaikunthaih vaikunthake vaikuntham vaikunthasya vaikunthat vaikunthe vaikunthera vaikunthete vailaksanyera vaimanika vaimanikah vaimanikaih vaimanikan vainateyah vainayaka vainya vainyah vainyam vainyasya vainyat vainye vaira vairagi vairagira vairagya vairagyah vairagyam vairagye vairagyena vairagyera vairah vairajah vairajasya vairajat vairake vairam vairanam vairasya vairatyah vairena vairesu vairi vairibhyah vairina vairinah vairinam vairincya vairini vairocana vairocanah vairocanaya vairocane vairocaneh vairocanim vairupya vairupyah vairupyat vaisa vaisadrsyat vaisakha vaisakhe vaisakhera vaisala vaisalim vaisampayana vaisampayanah vaisamyam vaisamyat vaisaradi vaisasa vaisasah vaisasam vaisasat vaisase vaisaye vaise vaisistyam vaisnava vaisnavah vaisnavam vaisnavan vaisnavananda vaisnavata vaisnave vaisnavera vaisnavere vaisnavi vaisnavim vaisnavya vaisrambhakaih vaisrambhake vaisuvata vaisvadeve vaisvanara vaisvanarah vaisvanaram vaisya vaisyah vaisyatam vaitalikah vaitanaih vaitanike vaitanikena vaitarani vaitaranyah vaitaranyam vaitathyah vaitrsnyam vaivahikah vaivarnya vaivarnye vaivasvata vaivasvatah vaivasvatam vaivasvatasya vaivasvate vaiyasakeh vaiyasaki vaiyasakih vaiyasakim vaiyase vaja vajaih vajapeyam vajapeyena vaji vajibhih vajikara vajimedhaih vajimedhena vajina vajinam vajra vajrah vajrakantaka vajram vajranabhah vajrat vajrena vajrera vajri vajrina vajrinam vak vakaya vakena vakhane vakhani vakra vakrah vakrena vakresvara vakresvare vakrima vaksa vaksah vaksasah vaksasam vaksasi vaksyamah vaksyamahe vaksyami vaksye vakta vaktantyam vaktaram vaktavya vaktavyam vakti vaktr vaktra vaktrah vaktram vaktrani vaktrat vaktre vaktrebhyah vaktrena vaktum vakya vakyah vakyaih vakyam vakyata vakyatah vakye vakyena vala valabhi valabhibhih valah valaih valakhilya valakhilyan valaya valayah valayam valayan valayasya valayatah valayinam valgitena valgu valgubhih valguhasa valguna vali valikhilya valikhilyah valini valita valitam valkala valkalam vallabha vallabhacarya vallabhacaryera vallabhah vallabhat vallabhena vallarih valli vallim vallyah valmika valmikat valmikih valsah valsam valu valuka valukaih valukara valukate valukaya valuke vam vama vamadevah vamah vamam vaman vamana vamanah vamanakaih vamanakam vamanam vamanatvat vamanaya vamanena vamantah vamantyah vamata vamayoh vame vamena vamoru vamsa vamsah vamsaja vamsam vamsan vamsatah vamse vamsera vamsi vamsim vamsira vamsyah vamsyan vamsyanam vamya van vana vanah vanaih vanam vanamalam vanamalaya vanamali vanani vanaprasthah vanaprasthasya vanara vanarah vanaran vanaruha vanas vanaspatayah vanaspati vanaspatih vanaspatin vanat vanaukah vanaya vancana vancayan vancayata vancayitva vancha vancham vanchanti vanchara vanchasi vanchatah vanchate vanchati vanchaya vanchaye vanche vanchet vanchi vanchibe vanchile vanchita vanchitah vanchitam vancila vancita vancitah vancitaih vanciya vandana vandanam vandanaya vandane vandanti vandate vande vandi vandiba vandibhih vandibhyah vandiha vandila vandilena vandin vandinah vandisu vanditaih vanditam vanditau vanditaya vandiya vandiye vando vandon vandya vandyabhyam vandyam vane vanendau vanera vanesu vanete vaneyuh vanga vani vanijyam vanik vanika vaninatha vaninathe vanita vanitam vanitanam vanitayah vaniyasah vanjulakaih vankrisu vanmayam vansi vanta vantah vantam vantana vanti vantiya vanya vanyaih vanyam vanyate vanyaya vapanam vapat vapi vapisu vapu vapuh vapurbhih vapusa vapusah vapuse vapusi vapyah vapyam vara varada varadah varadasusam varah varaha varahah varahan varahena varaih varaka varam varambaram varamukhyah varan varana varanah varanam varanasi varane varangi vararoham vararohe varasaih varasya varatanu varatim varatrena varaya varayah varayam varaye varbhih varcah varcasa varcasah varcasam varcase varcasena varcasvi varcasvinah varcasya vardhamana vardhamanah vardhamanena vardhanah vardhanam vardhante vardhata vardhate vardhayan vardheta vardhih vardhim vardhita vare varena varenya varenyam varga vargah vargaih vargam vargan vargasya vargena vargera vargika vargikah vargikam vargyah vari varibhih varidhih varidhin varila varimabhih varimnah varina varisana varisane varisaya varisaye varise varisthah varistham varitah variyamsam variyamsi variyan variyasa variyasah variyasi variyasih varjam varjana varjanam varjayanti varjayet varjayitva varje varjena varjiba varjiha varjila varjita varjitah varjitam varjite varksi varma varmabhih varmani varna varnabhih varnah varnaih varnam varnan varnana varnanam varnane varnaniyasya varnasrama varnaya varnayam varnayami varnayanti varnayatah varnaye varnayet varnayisyamah varne varnena varnera varni varniba varnibara varnibare varnibe varnila varnile varnilun varnita varnitah varnitam varnite varniya varniyache varniyachena varnyah varnyam varnyate varoru varsa varsadbhih varsah varsaih varsam varsanam varsani varsantare varsanti varsaparvani varsara varsasu varsate varsati varsayan varsayoh varse varsena varsera varsesu varsikah varsikam varsikyam varsinah varsinim varsiyan varsmana varsmanah varsmane varsmasu varsneya varta vartah vartaki vartam vartamana vartamanah vartamanam vartamananam vartamanani vartamanasya vartamanayam vartamane vartana vartanah vartanaih vartanam vartante vartase vartate vartaya vartayah vartayam vartayan vartayisyati varte varteran varteta varteya varteyam varti vartiba vartikesu vartim vartinah vartinam vartine vartini vartinya vartisyante vartisyase vartisyate vartita vartitam vartitavyam vartitavye vartma vartmabhih vartmanah vartmanam vartmane vartmani vartmasu vartra varuna varunah varunaih varunam varunasya varunayoh varunena varuni varunim varunya varutha varuthakah varutham varuthasah varuthi varuthini varuthinim varya varyah varyam varyan varyena vasa vasaghara vasah vasaha vasaila vasaile vasaiya vasam vasamaniya vasamsi vasan vasana vasanachena vasanah vasanam vasanate vasanaya vasane vasanta vasantah vasantam vasanti vasantikan vasara vasasa vasasah vasasam vasase vasasi vasat vasata vasatah vasatam vasate vasati vasatih vasava vasavah vasavi vasavyam vasaya vase vasena vaset vasi vasiba vasibara vasikara vasila vasile vasilena vasina vasinah vasinam vasire vasistha vasisthah vasistham vasisthasya vasisthaya vasisthayoh vasita vasitam vasite vasiya vasiyache vasiyachena vasiye vaso vasobhih vasobhyam vasoh vason vaspa vasra vastaranim vastau vastavam vaste vastoh vastra vastrah vastraih vastre vastrera vastrete vastu vastubhih vastuh vastuka vastukam vastum vastunah vastuni vastura vastusu vastutah vastutaya vastute vastutvat vasu vasubhih vasubhrdyanah vasudana vasudeva vasudevabhyam vasudevah vasudevam vasudevasya vasudevat vasudevaya vasudeve vasudevera vasudha vasuh vasuk vasukala vasuki vasukih vasukim vasum vasuman vasumat vasun vasunam vasundhara vasundhare vasuni vasvanantah vasya vasyah vasyaih vasyata vasyatam vat vata vatah vataih vatam vatapih vatapim vatasa vate vatena vati vatibhih vatih vatim vatinam vatira vatite vatnyam vato vatodaka vatoh vatsa vatsah vatsaih vatsaka vatsakah vatsakam vatsakan vatsala vatsalah vatsalaih vatsalam vatsalataya vatsalya vatsalyam vatsalyat vatsalyataya vatsalye vatsalyena vatsalyera vatsalyete vatsam vatsan vatsapa vatsapaih vatsapan vatsapriteh vatsapritih vatsara vatsarah vatsaram vatsaran vatsarasya vatsarau vatsare vatsareka vatsarera vatsatarah vatsataran vatsavrddhah vatse vatsena vatsyami vatsyati vatsye vattva vattve vatu vatubhyah vatuh vatula vatulata vatulera vatum vatya vatyah vava vavadukah vavande vavandire vavarsa vavau vavrathe vavrdhate vavrdhe vavre vavrire vavrsuh vavuh vaya vayah vayakah vayam vayamsi vayasa vayasah vayasam vayasan vayasau vayase vayasi vayasya vayasyah vayasyaih vayasyan vayau vayavah vayoh vayu vayubhih vayuh vayum vayuna vayunah vayunam vayunaya vayunena veca vece veci veciba vecite veciyachon veda vedah vedaih vedam vedan vedana vedanah vedanam vedanaya vedanta vedasam vedasira vedasirah vedasirasah vedasrutah vedasya vedat vedavana vedaya vede vedena vedera vedesu vedete vedhah vedhasah vedhasam vedhase vedi vedibhih vedibhyah vedinah vedinam vedisadah vedisat veditavyam veditum vedmi vedya vedyah vedyam vega vegah vegam vegan vegat vegavan vegaya vege vegena vegitam vekaram veksyati vela velam velayam vena venah venam venasya venavah vene veni venka venkatah venu venubhih venuh venuja venum venun venuna venunam venura venure venva venya vepa vepah vepamana vepamanah vepamanam vepathoh vepathuh vepayan vepayantim vepitah vepitam vesa vesah vesam vesanam vesara vesau vese vesena vesinah vesma vesmani vestayitva vestita vestitam vesya vesyara vetalah vetalan vetana vetanatah vetapani vetasa vetasi vetra vetram vetre vetrena vetsyasi vetta vettha vetti vi vibabhaja vibadhase vibandhun vibasa vibhaga vibhagabhyam vibhagah vibhagaih vibhagan vibhagasah vibhagayoh vibhagena vibhajami vibhajan vibhajasva vibhajati vibhaje vibhajisyati vibhajya vibhajyamanaih vibhajyante vibhakta vibhaktah vibhaktam vibhaktasya vibhaktau vibhaktesu vibhasi vibhatah vibhatam vibhati vibhau vibhava vibhavah vibhavam vibhavan vibhavanaya vibhavarim vibhavasau vibhavasoh vibhavasu vibhavasuh vibhavasum vibhavati vibhavaya vibhavayanti vibhavayasi vibhave vibhavita vibhavite vibhavya vibhavyam vibhavyante vibhavyate vibhayah vibhayaya vibheda vibhedah vibhedena vibhejire vibhetsyasi vibhidyamana vibhidyate vibhindan vibhinna vibhinnah vibhisana vibhisanah vibhisanaya vibho vibhoh vibhrajamanam vibhrajante vibhrajantim vibhrajat vibhrajayat vibhrajita vibhrajitam vibhrama vibhramah vibhramaih vibhramam vibhramat vibhrame vibhramsah vibhramsam vibhramsita vibhramsitah vibhranta vibhrantah vibhrantya vibhrasta vibhrastah vibhu vibhubhih vibhugna vibhuh vibhum vibhuman vibhumnah vibhumni vibhusa vibhusana vibhusanam vibhusane vibhusanena vibhusita vibhusitam vibhusite vibhuta vibhutayah vibhutaye vibhuteh vibhuti vibhutibhih vibhutih vibhutim vibhutimat vibhutinam vibhutira vibhutya vibhuyat vibibhyata vibodha vibubhusaya vibubhusuh vibuddhah vibudha vibudhah vibudhaih vibudhan vibudhanugah vibudhesu vibudhya vicacara vicacartha vicakramatuh vicakrame vicaksana vicaksanah vicaksanam vicaksanena vicaksante vicaksate vicaksita vicaksmahe vicaksva vicaksya vicalanam vicalat vicalayet vicalitah vicalyate vicara vicaran vicarana vicarantam vicaranti vicarantu vicarasi vicarat vicaratah vicaratam vicarati vicaraya vicaraye vicare vicarera vicaret vicari vicarila vicarile vicarisyami vicarisyasi vicarisyati vicarite vicariya vicariye vicaste vicchaya vicchayabhih vicchayam viccheda vicchedah vicchede vicchedera viceluh viceratuh viceruh vicestatah vicestita vicestitaih vicestitam vicetanah vicetasah vichurala vicibhih vicicchide vicikaya vicikirsitah vicikitsayam vicikitsitam vicikyuh vicintaya vicintayamah vicintayan vicintitah vicintya vicintyam vicintyatam vicinvan vicinvantam vicinvanti vicinvat vicinvatah vicinvatam vicinvati vicitra vicitrabhih vicitrah vicitraih vicitram vicitrani vicitrasu vicitraviryah vicitrita vicitritaih vicukrosa vicukrusuh vicuksubhuh vicyutam vida vidadara vidadhami vidadhan vidadhanah vidadhara vidadhat vidadhatah vidadhate vidadhati vidadhatim vidadhatu vidadhe vidadhire vidadhita vidadhuh vidadhyat vidagdha vidagdhah vidah vidaka vidam vidama vidamah vidambamanasya vidambana vidambanah vidambanam vidambanani vidambanena vidambi vidambita vidami vidan vidanti vidarbha vidarbhah vidarbhan vidarbhasya vidare vidarita vidasta vidaya vidayera viddha viddhah viddham viddhi videha videhah videhan vidha vidhah vidhaih vidham vidhama vidhamantam vidhamanti vidhan vidhana vidhanam vidhane vidhanena vidhani vidharanam vidharmah vidharmat vidharyatam vidhasya vidhasyamah vidhasyami vidhasyate vidhasyati vidhasye vidhata vidhatah vidhataram vidhatra vidhatri vidhatse vidhatsva vidhatte vidhatuh vidhatum vidhatve vidhau vidhava vidhaya vidhe vidheh vidhehi vidhema vidhesu vidheya vidheyam vidheyamsa vidheyatma vidhi vidhibhih vidhih vidhikarah vidhim vidhina vidhira vidhire vidhitsamanah vidhitsati vidhitsaya vidhitset vidhitsitam vidhitsoh vidhitsuh vidhivat vidhiyante vidhiyatam vidhiyate vidhoh vidhrta vidhrtah vidhrtam vidhrteh vidhrtih vidhu vidhuh vidhumra vidhunomi vidhunoti vidhunvan vidhunvata vidhunvatah vidhura vidhurah vidhuram vidhure vidhuta vidhuti vidhuya vidhvamsana vidhvamsayan vidhvamsita vidhvasta vidhvastah vidhyam vidhyanti vidik vidiksu vidirna vidirnaya vidisah vidita viditah viditaih viditam vidite viditva vidmah vidmahe vidravaya vidravita vidravitam vidruma vidrutam vidrute vidudruhe vidudruvuh viduh vidura vidurah viduram viduranam vidurasya vidurat viduratha vidurathah vidurathat viduraya vidure vidurena vidurera vidusa vidusah vidusakah vidusam vidusi vidusita vidusyate viduyata vidvadbhih vidvamsah vidvamsam vidvan vidvat vidvesa vidvesah vidvesam vidvesi vidvisa vidvisah vidvisam vidvisatoh vidvit vidya vidyadhara vidyadharah vidyadharan vidyadharanam vidyadhari vidyadharibhih vidyadharyah vidyadhra vidyadhrah vidyadhran vidyah vidyam vidyamana vidyamanatvat vidyamane vidyanagara vidyanagare vidyanagarera vidyanam vidyananda vidyanidhi vidyanidhira vidyapati vidyara vidyat vidyate vidyaya vidyayam vidyota vidyotah vidyotamanah vidyotamanam vidyotayan vidyotita vidyut vidyutah vidyutam vigahya vigalat vigalita vigamau vigame viganayanti viganayatah viganayya vigarhayan vigarhayanti vigarhitam vigarhya vigarhyah vigarhyam vigata vigatah vigatam vighatah vighatakam vighatam vighatatah vighna vighnah vighurnita vighurnitah vighustaya vigita vigiyamana viglapayati vigraha vigrahah vigrahaih vigraham vigrahan vigrahasya vigrahat vigrahau vigrahaya vigrahe vigrahera vigrhita vigrhnati vigudha vigunah vigunam vigune vihagah vihane vihanga vihangah vihangama vihangamah vihanti vihantum vihanyat vihara viharah viharaih viharam viharan viharana viharanam viharantam viharanti viharantinam viharasva viharasya viharat viharatah viharatam viharati viharaye vihare viharena viharesu vihari viharsam vihartu vihartum vihasan vihasantah vihasya vihasyati vihata vihatah vihatam vihatan vihatum vihaya vihayasa vihimsanam vihimsanti vihimsitah vihina vihinah vihinam vihinena vihita vihitabhih vihitah vihitam vihitan vihitani vihitasya vihvala vihvalah vihvalam vihvalau vihvalaya vihvale vihvalita vihvalitah vijagahe vijahara vijahati vijahau vijahratuh vijahruh vijahuh vijahyam vijahyat vijana vijananti vijanatah vijanati vijane vijanihi vijanimah vijanitah vijaniyam vijaniyat vijatiya vijaya vijayah vijayam vijayasya vijayat vijayate vijayaya vijaye vijayera vijayi vijayinah vijayinam vijayita vijesyamah vijesyase vijesyati vijighamsata vijighran vijigisamanah vijigye vijijnasami vijijnasaya vijijnasyamanah vijita vijitah vijitasvah vijitasvam vijitya vijna vijnah vijnam vijnana vijnanah vijnanam vijnanasya vijnanat vijnane vijnanena vijnapanam vijnapaniyah vijnapayam vijnapayama vijnapitah vijnapitam vijnapti vijnaptyai vijnapya vijnapyam vijnata vijnatah vijnatam vijnatum vijnaya vijnayate vijneha vijnera vijneyah vijrmbha vijrmbhah vijrmbhamanaya vijrmbhan vijrmbhana vijrmbhita vijrmbhitah vijrmbhitam vijrmbhitena vijrmbhitesu vijuli vijuri vijvarah vijye vikabe vikaca vikacayya vikai vikailana vikainu vikala vikalam vikale vikalpa vikalpabhyam vikalpah vikalpam vikalpasya vikalpayet vikalpe vikalpena vikalpesu vikalpita vikalpitah vikalpitaih vikalpitam vikalpya vikampana vikampitum vikara vikarah vikaraih vikaram vikaran vikarani vikarena vikaresu vikari vikarma vikarmanah vikarmani vikarnah vikaroti vikarsan vikarsana vikarsanah vikarsanam vikarsantah vikarsantam vikarsasi vikarsata vikarsatah vikarsati vikarsatoh vikarsita vikaryam vikasam vikasat vikasita vikatthamanah vikatthamanasya vikatthana vikatthanaih vikatthanam vikatthante vikatthase vikaya vikhandita vikhanditah vikhedah vikhyata vikhyatah vikhyatam vikhyati vikirna vikirya vikiryamanah viklava viklavah viklavaya viklavena vikledah viklidyamana vikrama vikramah vikramaih vikramam vikraman vikramantam vikramasya vikramatah vikrame vikramena vikramita vikramya vikrantah vikrantam vikrantayah vikrayini vikridatah vikridati vikridatim vikridita vikriditah vikriditam vikrinite vikrita vikritah vikriya vikriyabhih vikriyam vikriyante vikriyate vikriyeta vikrsya vikrsyamanah vikrsyamanam vikrsyamanasya vikrta vikrtah vikrtaih vikrtam vikrtasya vikrtibhih vikrtih vikrusya viksamanah viksana viksanaih viksanam viksanat viksanena viksantah viksante viksepana vikseta viksipat viksipta viksita viksitaih viksitam viksya vikukse vikuksi vikuksih vikuntha vikunthah vikuntham vikurvan vikurvanah vikurvanat vikurvantah vikurvat vikurvatah vila vilaba vilagnah vilaila vilajah vilajjah vilajjamana vilajjamanaya vilajjate vilajjatinam vilajjitah vilaksana vilaksanaih vilaksanam vilaksanasya vilaksita vilaksitah vilaksitaih vilaksya vilalapa vilam vilamba vilambibhih vilambitah vilambitani vilanghantah vilanghya vilapa vilapana vilapanaih vilapanam vilapantam vilapanti vilapantya vilapantyah vilapasi vilapatinam vilapatoh vilapaye vilapite vilapya vilasa vilasadbhyam vilasah vilasam vilasat vilasatah vilasati vilasavan vilasayah vilasaye vilase vilasera vilasi vilasiba vilasinah vilasita vilasitesu vilaya vilepana vilepire vilihan vilimpantah vilinah viliyante viliyate vilocana vilocanah vilocananam vilokana vilokanat vilokane vilokanena vilokayan vilokayanti vilokitum vilokya vilola viloma vilulita vilulitah vilulitan vilumpakat vilumpan vilumpanti vilunthayati vimadah vimala vimalah vimalam vimame vimamrsuh vimana vimanah vimanahsu vimanaih vimanam vimanasah vimanaskam vimanat vimane vimanena vimanitam vimanyavah vimanyuh vimardanam vimarditayah vimarsanam vimarsanaya vimarsitau vimata vimatena vimathitum vimatsarah vimatum vimisra vimitah vimocana vimocane vimocita vimocitah vimocitum vimoghah vimoha vimohah vimoham vimohana vimohanam vimohat vimohayantim vimohayati vimohini vimohinim vimohita vimohitah vimohitan vimohite vimoksam vimoksanam vimoksanat vimoksanaya vimoksane vimoksaya vimoksya vimoksyase vimoksyati vimoktum vimrgya vimrgyah vimrgyam vimrgyamanaya vimrjya vimrjyamanah vimrsa vimrsadbhih vimrsami vimrsan vimrsena vimrsesu vimrsita vimrsya vimsa vimsakah vimsat vimsati vimsatibhih vimsatih vimsatikah vimsatikam vimsatim vimsatime vimsatya vimse vimucya vimucyate vimucyeta vimudha vimudhah vimudham vimudhan vimudhanam vimudhasya vimudhatvam vimuhyan vimuhyantah vimuhyati vimukha vimukhah vimukhan vimukhasya vimukhat vimukhera vimukhi vimukta vimuktah vimuktaih vimuktam vimuktanam vimuktasya vimuktaye vimukteh vimukti vimumoca vimumukse vimunca vimuncantah vimuncanti vimuncatah vimuncati vimuncet vimurcchitah vimurcchitam vimurchita vimusta vina vinadya vinah vinam vinamayya vinamra vinanksyasi vinanksyati vinasa vinasah vinasam vinasana vinasanam vinasanaya vinasaya vinasayan vinasayat vinase vinaset vinasinim vinasite vinasta vinastam vinastan vinastasu vinaste vinastim vinasyanti vinasyati vinasyatsu vinata vinati vinaya vinayaka vinayakah vinayakan vinaye vinayera vinayi vinayinam vinda vindami vindanti vindate vindati vindet vindeta vindhe vindhi vindhya vindhyah vindhyavalih vine vineduh vinesuh vinesyati vinidrah vinighnan vinighnantam vinighnatim vinigrahah vinigrahat vinihate vinihita vinihsrta vinihsrtah vinihsrtam vinihsvasya viniksipta vinimagna vinimayah vinimaye vinimule vininda vinindana vinindati vinindya vinipatanti vinipatya vinirbhartsya vinirbhidya vinirbhinnam vinirbhinnau vinirdahan vinirdhuta vinirdiset vinirgacchan vinirgame vinirgatah vinirgate vinirjita vinirjitah vinirjitya vinirmaya vinirmita vinirmitah vinirmitam vinirmite vinirmuktah vinirmuktaih vinirmuktam vinirnayah vinirnayam vinirniya viniryasah viniryayau viniryayuh viniscayah viniscitaih viniscitam viniscitya viniskramati viniskramya vinispistan vinispisyamana vinisyande vinita vinitaih vinitam vinitaya vinivartante vinivartate vinivartita vinivrtta viniyamya viniyatam vinoda vinodah vinodaih vinodam vinodasya vinodaya vinodini vinu vinyasa vinyasah vinyasam vinyasena vinyaset vinyasta vinyastaya vinyasya vinyasyatu vipada vipadah vipadam vipade vipadyate vipadyeta vipah vipaka vipakah vipakam vipakaya vipakena vipakkaya vipaksa vipaksah vipaksam vipaksan vipaksena vipakvena vipana vipanah vipanam vipanan vipanna vipannah vipannam vipannan vipannasya vipannaya viparita viparitam viparitan viparitani viparite vipariti viparivartate viparyagat viparyasah viparyasam viparyasta viparyaya viparyayah viparyayam viparyayani viparyayau viparyeti vipascit vipascita vipascitah vipascitam vipasyan vipasyanti vipasyatam vipasyati vipat vipatita vipatitah vipatsu vipatti vipatya viphala viphalah viphalani viphalaya vipina vipinam vipinaya vipine viplavah viplavam viplavat viplavaya viplavita viplavitam viplustah viplustam viplutam vipra vipracitah vipracitte vipracittih viprah vipraih viprakirna viprakrt viprakrtah viprakrte vipralabdhah vipralambha vipralambhate vipralambhita vipralipsa vipraluptam vipram vipramuktah vipran vipranam viprarsi viprarsim viprasya viprat vipratikulan vipratipanna vipratva vipratvam vipravase vipravasite vipraya viprayoge viprayoh viprcchate viprcche vipre viprebhyah viprena viprera viprere vipresu vipriyam viprsthah viprusa viprut vipula vipulah vipulam vipulayan vipuli vira virabhadra virabhadrah viracayan viracita viracitah viracitam viracite viraga viragah viragaya virah viraha viraham virahat virahaturan virahayya virahe virahena virahini virahitam viraja virajah virajam virajamana virajamanah virajamanam virajan virajante virajantim virajara virajasau virajase virajaska virajaskam virajasya virajatah virajate virajayati virajena virajitah virajitam virajitena virajyate virajyeta viraka virakta viraktah viraktam viraktanam virakti viraktih viraktim viraktya viralam virale viram virama viramani viramanti viramat viramata viramatam viramate viramaya viramet virameta viramita viran virana viranam virarama virasana virasaye virasuh virat virata viratah viratham virathan vireje virejuh viresu virinca virincah virincam virincasya virincat virincatam virincena virinci virincih virocamana virocamanah virocamanam virocamane virocana virocanah virocanayam virocayantam virocayantim virodha virodhah virodhe virodhena virodhera virodhi virohah virohena virudavali virudbhih virudbhyah viruddha virudha virudhah virudham virudhya virudhyate viruja virupa virupah virupaksah virupat virupatam virut virutaya virya viryadhara viryah viryaih viryam viryanam viryani viryasya viryatah viryau viryavan viryaya viryayoh virye viryena viryera visa visada visadah visadaih visadam visadaya visade visadguh visadi visadrsah visadrsam visah visahari visaheta visajjamanam visajjantyam visajjate visajjeta visakha visakhare visakta visaktah visala visalah visalam visalara visalayam visalena visam visama visamah visamam visame visamikrta visampate visampatih visan visana visane visaninam visankamanah visankaya visanke visankita visankitam visanna visannah visantah visanti visantu visapah visaradah visaradasya visaradera visarga visargah visargam visargasya visarge visargena visarjana visarjitah visarpat visarpati visasada visasanam visasanti visasarja visat visata visatah visatam visatanim visate visati visaya visayah visayaka visayam visayan visayanam visayat visayau visaye visayebhyah visayera visayesu visayi visayinam visayira vise viseduh viseka visera visesa visesah visesaih visesam visesan visesana visesanam visesanaya visesane visesatah visesaya visese visesena visesinah visidan visidantam visidati visikha visikhaih visikham visikhan visikhena visirna visirnam visirnanam visiryamana visiryamanam visiryamananam visiryamane visiryate visismire visismyuh visistah visisya visisyate vislathat vislesa vislesana vismapanam vismapayan vismapita vismapitah vismarana vismaranam vismarati vismarita vismartavyah vismartum vismaryate vismaya vismayah vismayam vismayavistah vismaye vismita vismitah vismitam vismite vismrta vismrtam vismrte vismrtya visnai visnau visnave visno visnoh visnu Visnudasa visnudutah visnuh visnum visnuna visnupriya visnura visnuratasya visnutaya visodhanaya visokah visokam visokan visokaya visosanam visphotanena visphulinga visphulingat visphulinge visphuran visphurantya visphurat visphurita visphurjat visphurjayan visphurjita visphurjitaih visphurjitena visra visrabdhah visrabdham visrabhya visrama visramayati visrambha visrambhah visrambham visrambhaniyah visrambhat visrambhena visrambheta visrambhi visrame visramsita visramsitah visramsitan visrantam visranti visrapsyanti visrasta visravah visravasah visrjami visrjan visrjanti visrjase visrjati visrjatim visrje visrjet visrjya visrnvatah visrsta visrstah visrstam visrstan visrstebhyah visrstesu visrstih visruta visrutah visrutam visrutau visrutya vistabhya vistambha vistapam vistape vistara vistarah vistaram vistarasah vistarasya vistarat vistaratah vistarayan vistare vistarena vistarera vistari vistariba vistarila vistarilun vistarini vistarira vistarisyate vistarita vistarite vistariya vistariyachena vistaya vistha visthitam visti vistim vistirna vistirnam vistitah vistrnihi vistrta vistrtah vistrtam vistya visucih visucika visucina visucyam visuddha visuddhah visuddham visuddhaya visuddhaye visuddhena visuddhi visuddhim visuddhya visuddhyati visusyat visuve visva visvabahuh visvada visvadhara visvagam visvagandhih visvah visvajit visvajita visvak visvakarma visvakarmana visvakarmanah visvaksena visvaksenah visvaksenam visvaksenena visvam visvambhara visvambharera visvamitra visvamitrah visvamitraih visvamitrasya visvan visvarupa visvarupah visvarupam visvarupasya visvarupat visvarupaya visvarupera visvasa visvasah visvasahah visvasam visvase visvasere visvasi visvasmin visvasrjah visvasrk visvasya visvatah visvatma visvatman visvato visvavasu visvavasuh visvavasum visvaya visvayah visve visvedevah visvera visvesam visvesvara visya vit vita vitah vitahavyah vitalam vitale vitam vitana vitanah vitanaih vitanam vitanani vitanayam vitanda vitane vitanena vitanita vitanka vitankitah vitankitayah vitanmahi vitanosi vitanoti vitanotu vitanute vitanvan vitanvanah vitanvata vitanvatah vitanvate vitanyate vitapa vitapah vitapau vitapena vitapi vitapibhih vitapinam vitara vitarami vitarana vitaranam vitaranti vitarati vitarisye vitarjayan vitarka vitarkayan vitarkayantah vitarkya vitarkyamanah vitasta vitasti vitastim vitata vitatah vitatam vitatara vitataya vitatayah vitate vitatha vitathah vitatham vitathasya vitathe vitatrasuh vitatya vitatyai vitaya vitayamana vitayamanena vitayita vite vitena vithi vithih viththala viththalesvara vithyam vitihotra vitihotrah vitika vitilakam vitim vitimira vitimirah vitimiram vitirnaih vitoyah vitrasa vitrasta vitrastah vitrpta vitrpyamah vitrpyanti vitrsah vitrsna vitrsnaya vitta vittah vittaih vittam vittamah vittamaih vittasya vittat vittaya vittena vittesah vittesu vitudan vitudanti vivada vivadah vivadamanayoh vivadan vivadaya vivaha vivahah vivahan vivahe vivahite vivaksamanah vivaksantam vivaksatah vivaksitam vivaksoh vivaksuh vivaksum vivara vivarah vivaraih vivaram vivaran vivarana vivaranam vivarane vivaranena vivarasya vivarat vivardhamana vivardhamanam vivardhanah vivardhanam vivardhanan vivardhasva vivardhayisavah vivare vivarebhyah vivarena vivaresu vivari vivariba vivarite vivariya vivarjanam vivarjanat vivarjayet vivarjita vivarjitah vivarjitam vivarjitaya vivarta vivartera vivasa vivasah vivasanam vivasasah vivasasam vivasase vivasata vivasita vivasitum vivastra vivastrah vivastrau vivasvan vivasvatah vivasvate vivatsam vivecana vivecanah vivecane viveka vivekah vivekena viveki vivesa vivicya vivicyate vividha vividhah vividhaih vividhan vividhani vividhatve vividisan vivigna viviksata viviksuh vivikta viviktah viviktam vivikte vivimsateh vivimsatih vivisatuh vivise vivisuh vivitsami vivitsavah vivitsaya vivitsitah vivitsuh vivrddha vivrddham vivrddhaye vivrddhe vivrkna vivrnu vivrnvan vivrnvatah vivrscasi vivrta vivrtam vivrtta vivrttaye vivrtya vivvoka vivyadha vivyathe viyanti viyari viyat viyati viyatih viyoga viyogah viyogam viyogau viyoge viyogena viyogi viyujya viyujyamana viyujyamanah viyujyante viyujyeta viyuktah viyunakti viyunanksi viyunkte vodharah vodhum vraja vrajadbhih vrajah vrajam vrajama vrajamah vrajamahe vrajami vrajan vrajantam vrajanti vrajantih vrajasya vrajat vrajata vrajatah vrajatam vrajati vrajatih vrajatoh vrajavama vrajavasi vraje vrajema vrajendra vrajera vrajesvara vrajesvari vrajet vrajeta vrajisyasi vrana vranera vrata vratadhya vratah vrataih vratam vratanam vratani vratara vratasya vratat vrataya vrate vratena vratesu vrateyavah vrati vratinam vratisu vratyena vrddha vrddhah vrddhaih vrddhakasi vrddhakola vrddham vrddhan vrddhanam vrddhasarma vrddhau vrddhaye vrddhi vrddhih vrddhira vrida vridah vridam vridaya vride vridita vriditah vriditam vrihi vriyatam vrjina vrjinah vrjinaih vrjinam vrjinasya vrjinat vrjinavan vrka vrkah vrkam vrkan vrkanam vrkasala vrkna vrknah vrkne vrkodara vrkodarah vrkodarat vrksa vrksah vrksan vrksanam vrksasya vrksatam vrkse vrksera vrksesu vrnda vrndah vrndaih vrndam vrndani vrndarakah vrndaranya vrndasya vrndavana vrndavanam vrndavanat vrndavane vrndavanera vrndavanere vrndavanete vrndavaniyam vrnde vrndera vrne vrnidhvam vrnihi vrnimahe vrnimahi vrnise vrnisva vrnita vrnite vrnjate vrnkte vrntaih vrnute vrsa vrsabha vrsabhah vrsabham vrsadarbhah vrsadhvajah vrsah vrsaih vrsakapih vrsakapim vrsala vrsalah vrsalaih vrsalam vrsalanam vrsalat vrsalaya vrsali vrsalyam vrsam vrsanah vrsanam vrsanau vrsaparva vrsaparvana vrsaparvanah vrsasenah vrsasya vrsayamanau vrscan vrscata vrscati vrscika vrscikah vrscyamana vrsena vrsnayah vrsneh vrsni vrsnibhih vrsnih vrsninam vrsnisu vrstam vrstayah vrsti vrstiman vrstya vrstye vrt vrta vrtah vrtam vrtau vrtha vrtra vrtrah vrtram vrtrasya vrtrau vrtre vrtta vrttah vrttam vrttanta vrttau vrttayah vrttaye vrtte vrtteh vrtti vrttibhih vrttidah vrttidam vrttih vrttikara vrttikarih vrttim vrttimatah vrttinam vrttisu vrttitah vrttya vrttyai vrttye vyabbhrah vyabhajan vyabhajat vyabhanksit vyabhat vyabhicaram vyabhicaranti vyabhicaratah vyabhicarati vyabhicarena vyabhicari vyabhugna vyacakhye vyacaksata vyacaksva vyacarat vyacasta vyadadhat vyadana vyadarayat vyadatta vyadaya vyadehi vyadha vyadhamat vyadharayat vyadhasya vyadhat vyadhatta vyadhayah vyadhayi vyadhera vyadhi vyadhibhih vyadhih vyadhim vyadhite vyadhitsata vyadhunot vyadrsyanta vyadrsyate vyadyotanta vyagaman vyaghra vyaghrah vyaghraih vyaghram vyagra vyagraih vyagrata vyagrayam vyaharan vyaharanam vyaharantam vyaharat vyahartum vyahrta vyahrtam vyahrtayah vyahrtibhih vyahrtim vyaja vyajah vyajahara vyajam vyajana vyajanaih vyajanam vyajanayoh vyajane vyajayata vyajena vyajya vyajyamana vyajyate vyakarana vyakaranam vyakarane vyakaraniya vyakarot vyakarsan vyakarsat vyakhya vyakhyam vyakhyana vyakhyane vyakhyara vyakhyasyamah vyakhyasye vyakhyata vyakhyatah vyakhyatam vyakhyatum vyakiran vyakirna vyakrta vyakta vyaktam vyaktayah vyakte vyakti vyaktih vyaktim vyakula vyakulam vyakulita vyala vyalah vyalambi vyalika vyalikaih vyalikam vyalola vyalumpan vyamisrena vyamocayan vyamohaya vyamuncan vyamuncat vyamuncata vyanadat vyanadayan vyanakti vyanayat vyange vyanjakah vyanjan vyanjana vyanjane vyanjanera vyanjayam vyanjayantyah vyanjita vyankusaih vyanudat vyapa vyapadesah vyapadesakah vyapadesena vyapadisanti vyapadita vyapaditan vyapaka vyapakah vyapakataya vyapakatve vyapanayan vyapara vyaparesu vyapasrayah vyapasritam vyapasritya vyapasyah vyape vyapeksaya vyapeta vyapetabhih vyapetam vyapi vyapila vyapin vyapita vyapiya vyapiyache vyapohet vyapohitum vyapohya vyaprnvanam vyaprta vyaprtasya vyaptam vyapti vyaptim vyapya vyarocata vyartha vyartham vyarthani vyarudan vyarudhyata vyasa vyasah vyasakta vyasam vyasana vyasanah vyasanam vyasanani vyasanat vyasanatah vyasanaya vyasanesu vyasangam vyasanini vyasavah vyasaya vyasera vyasere vyaseta vyasrjat vyasta vyaste vyasti vyasubhih vyasuh vyasum vyasyan vyatanot vyatanuta vyatha vyathah vyatham vyathanam vyathanti vyathate vyathayanti vyathayate vyathe vyathisthah vyathita vyathitah vyatikara vyatikarah vyatikaram vyatikarat vyatikare vyatikrama vyatikramah vyatikramam vyatikramat vyatikrantam vyatikrantena vyatipate vyatireka vyatirekabhyam vyatirekatah vyatireke vyatirekena vyatiricyeta vyatiriktah vyatiriktam vyatiriktataya vyatirikte vyatisakta vyatisanga vyatitah vyatitani vyatitarisyati vyatitayam vyatiyaya vyatiyuh vyatta vyattasya vyatyasta vyatyasyatam vyatyayah vyavacchedah vyavacchidya vyavacchinnam vyavadhana vyavadhanam vyavadhanena vyavadhat vyavadhiyate vyavahara vyavaharah vyavaharam vyavaharan vyavaharatah vyavahare vyavaharet vyavahita vyavahrtam vyavartata vyavaryanta vyavasaya vyavasayah vyavasayatmika vyavasayena vyavasita vyavasitah vyavasitam vyavasthah vyavastham vyavasthanah vyavasthanam vyavasthaya vyavasthitah vyavasthitam vyavasthitan vyavasthitanam vyavasthitau vyavasthitih vyavasthitim vyavasya vyavasyate vyavasyati vyavatsit vyavaya vyavayah vyavayat vyavaye vyavayena vyavocat vyaya vyayah vyayahara vyayam vyayamana vyayaya vyenkata vyeti vyetu vyoma vyomah vyome vyomete vyomnah vyomni vyomnoh vyudaka vyudakam vyudasta vyudasya vyudasyet vyudha vyudham vyudhena vyuha vyuhah vyuhanam vyuhena vyuhera vyuhyamananam vyujjahartha vyupasritam vyupta vyusitam vyusite vyustah vyustam vyustayam vyutpaditam vyutpanna vyutsraksye